Close

plantonia - części wspólne

współpraca: krea.tina dla Ashville Places
projekt i realizacja: 2020-2023
lokalizacja: Salwator, Kraków
zdjęcia: ONI studio
zespół projektowy:
Martina Weiser, Karolina Chodur (Pigalopus), Karol Wawrzkiewicz
zakres:
projekt koncepcyjny, budowlany, wykonawczy

Projekt części wspólnych pierwszego wegańskiego aparthotelu w Polsce. Plantonia mieści się w zrewitalizowanej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku na krakowskim Salwatorze.

Na parterze budynku znajduje się lobby z recepcją, wegańska spiżarnia oraz sala wielofunkcyjna. W podziemiach przewidziano: pralnię dla gości, salę do ćwiczeń z elementami siłowni oraz grotę solną z solą z Kłodawy. W lobby stworzono klimat przytulnego wspólnego salonu, gdzie tłem dla części wypoczynkowej jest dzieło Davida Hockneya “The Potter Palm” z kolekcji Inwestora. Sąsiadująca recepcja podkreślona została monolityczną ladą wykończoną korkiem. Klimatu dodaje różnorodne oświetlenie oraz wielkoformatowe lustra o przyciemnionej barwie. W sali wielofunkcyjnej odpowiednią atmosferę organizowanych wydarzeń można otrzymać poprzez zmianę układu umeblowania, regulację klimatu wnętrza tkaninami lub wybór typu oświetlenia.

Zastosowane materiały i elementy wyposażenia, podobnie jak w apartamentach, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Przy ich doborze zwracano również uwagę na materiały z recyklingu. Selekcja grafik, mebli czy oświetlenia opiera się na pracach i produktach od polskich projektantów.