Close

plantonia - wegańskie apartamenty

współpraca: krea.tina dla Ashville Places
projekt i realizacja: 2020-2023
lokalizacja: Salwator, Kraków
zdjęcia: ONI studio

zakres: projekt koncepcyjny, budowlany, wykonawczy, nadzór autorski

zespół projektowy: Martina Weiser, Karolina Chodur (Pigalopus), Karol Wawrzkiewicz, Aleksandra Gryc, Zuzanna Kasperczyk-Brodecka

Projekt pierwszego wegańskiego aparthotelu w Polsce. W budynku Plantonii powstały 24 apartamenty o powierzchni od 25 do 65 mkw. Każdy apartament to pełnowymiarowe mieszkanie z kuchnią, salonem, łazienką i minimum jedną sypialnią. Wnętrza apartamentów utrzymane są w jasnych barwach, z większymi akcentami koloru. Bazą jest posadzka w jednolitym oliwkowym kolorze z marmoleum. W sypialniach tło dla części wypoczynkowej tworzy terakotowa lamperia. Kuchnie utrzymane są czarno-białej tonacji, z frontami z recyklingu. Mimo kontrastu świetnie balansują z innymi barwami w mieszkaniach. Drewno pojawia się w bardziej nieoczywisty sposób w formie akcentów niż dominującego materiału.  

Zastosowane materiały i elementy wyposażenia, podobnie jak w częściach wspólnych, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Przy ich doborze zwracano również uwagę na materiały z recyklingu. Selekcja grafik, mebli czy oświetlenia opiera się na pracach i produktach od polskich projektantów.
Całość tworzy jeden spójny sytem stylistyczny i kolorystyczny, przeplatający się we wszystkich mieszkaniach.