Close

mozaika

klient: Jednorożec
projekt: 2019
realizacja: 2021
lokalizacja: Warszawa
zdjęcia: PION
wykonanie mozaiki: Konrad Trzeszczkowski

zakres: projekt koncepcyjny, nadzór autorski

Projekt mozaiki zlokalizowany we wnętrzu lodziarni Jednorożec na warszawskiej Pradze. Jest to kolejny lokal małej rzemieślniczej lodziarni, pierwszy znajduje się na Mokotowie i na przestrzeni lat zdobyła swoją wierną grupę odbiorców. 
Usytuowanie w nowoczesnym, lecz prefabrykowanym budynku nasunęło u nas myśl o wykorzystaniu zdobień ściennych w stylu modernistycznym. Mozaika wykonana z różnokolorowych kamieni bazuje na kolorystyce produkowanych ręcznie lodów.

Wzór mozaiki to organiczne nieregularne formy, przypominające owoce. Tło tworzy szara masa z kamykami w podobnej barwie. Kolorowe kształty zawarte są w masie z odpowiednio dobranym pigmentem oraz różnokolorowe kamienie w naturalnych odcieniach. Sama mozaika będzie tłem dla reszty wnętrza, obecnie w trakcie realizacji. Znajduje się za przyszłą ladą sprzedażową, która będzie w odcieniach ultramaryny. Cały lokal wypełnią duże połacie materiałów i kolorów, tworząc gładką bazę. Mozaika będzie ją z nią kontrastować swoją różnorodną teksturą, ale nawiązywać kolorystycznie do całości.